Orzechy nerkowca 1kg Powiększ do pełnego rozmiaru

Orzechy nerkowca 1kg

Nie bez przyczyny uważane są za najsmaczniejsze orzechy świata, bowiem wyróżniają się delikatnym, słonawym smakiem, lekko migdałowym. Oprócz tego, charakteryzują się oryginalnym aromatem. Ponadto, są bogate w kwasy tłuszczowe, które mają zbawienny wpływ na naszą skórę.

Więcej szczegółów

16 dostępnych

59,86 zł

11 Inne produkty w tej samej kategorii:

ORZECHY NERKOWCA

Waga netto:1 kg

Produkt nie zawiera konserwantów.

Kraj pochodzenia: Wietnam


Orzechy nerkowca wywodzą się z Ameryki Południowej i należą do bardzo tłustych przekąsek. Posiadają jasnokremową barwę i rosną na drzewie, które może osiągnąć nawet12 mwysokości, zwane nerkowcem zachodnim lub nanerczem zachodnim. Natomiast swą nazwą zawdzięczają charakterystycznemu kształtowi, który przypomina nerki.

Nie bez przyczyny uważane są za najsmaczniejsze orzechy świata, bowiem wyróżniają się delikatnym, słonawym smakiem, lekko migdałowym. Oprócz tego, charakteryzują się oryginalnym aromatem. Ponadto, są bogate w kwasy tłuszczowe, które mają zbawienny wpływ na naszą skórę. Trzeba wyraźnie zaznaczyć to, że dzięki wartościom odżywczym, które zawierają w swym skaldzie, pozytywnie działają na nasz układ krwionośny i nerwowy.

 Bakalie te są bogate w kwasy tłuszczowe jedno i wielonienasycone, które pozytywnie wpływają na stan naszej skóry. Dodatkowe wartości odżywcze zawarte w tych orzechach pozytywnie wpływają na pracę serca i układu nerwowego. Są bogatym źródłem magnezu (zawierają go aż 270mg/100g), który wspiera pracę naszych mięśni i łagodzi skutki stresu. Zawierają również witaminę B6.

 Orzechy nerkowca zawierają także znaczne ilości żelaza. Równie ważna jest tu obecność cynku, który spełnia niebagatelną rolę w czynnościach krwiotwórczych oraz zapobiega niedotlenieniu organizmu, a także białka pełniącego funkcję budulcową dla organizmu. Mają dobry wpływ także na skórę, włosy i paznokcie oraz uspokajają zestresowanych.

 Orzechy nerkowca zwykle spożywane są w całości, mogą być też prażone i w tej postaci świetnie się sprawdzają jako przekąski do trunków alkoholowych.

 Nerkowce można zastosować jako składnik mieszanek bakaliowych, można je jeść jako przekąskę. Ponadto mogą być używane jako dodatek do sałatek owocowych, zielonych sałat, słodyczy, a także do dań mięsnych i farszy. Znajdują także zastosowanie w cukiernictwie, do wyrobu ciast, tortów oraz polewy