Liść laurowy premium 20G Powiększ do pełnego rozmiaru

Liść laurowy premium 20G

Liść laurowy SANDRA to specjalnie selekcjonowane liście, najwyższej jakości. Jako przyprawa nadaje potrawom charakterystycznego, lekko korzennego smaku. Stosuje się je w zupach, sosach,  do dań jednogarnkowych, potraw duszonych, gulaszu, do peklowania mięs, pieczeni: dziczyzny, wołowiny, wieprzowiny.

Więcej szczegółów

22 dostępnych

3,49 zł

LIŚĆ LAUROWY PREMIUM

waga netto: 20g

kraj pochodzenia: Turcja

 

Zastosowanie w kuchni:

Liść laurowy SANDRA to specjalnie selekcjonowane liście, najwyższej jakości. Jako przyprawa nadaje potrawom charakterystycznego, lekko korzennego smaku. Stosuje się je w zupach, sosach,  do dań jednogarnkowych, potraw duszonych, gulaszu, do peklowania mięs, pieczeni: dziczyzny, wołowiny, wieprzowiny. Do wszelkiego rodzaju marynat (ogórki, buraki, papryka, kapusta), do aromatyzowania rosołów i bulionów, galaret, również do ryb, potraw z raków i krabów. Liście należy usunąć z potrawy po ugotowaniu, ponieważ mogą zepsuć smak goryczką.

 

Właściwości lecznicze:

Zawarte w liściach wawrzynu garbniki, olejki eteryczne i gorycze mają szerokie zastosowanie szczególnie w kuracjach odtruwających i oczyszczających organizm. Sporządzane z nich napary i wywary są szczególnie pomocne przy gojących się ranach, uporczywym kaszlu, bólach stawów lub upośledzonym wydzielaniu żółci. Szczególnie polecane są dla osób ze schorzeniami wątroby i niskim ciśnieniem krwi.