Kardamon owoc 20G Powiększ do pełnego rozmiaru

Kardamon owoc 20G

W kuchni kardamon pasuje do dań słodkich jak i pikantnych, często używany w mieszankach przypraw takich jak, curry czy garam masala. Doskonale wzbogaca smak kawy i herbaty, dodatek do wódek i likierów, ciast, deserów, sałatek owocowych, również pasuje do potraw z mięsa, ryb i drobiu. Dzięki właściwościom antyseptycznym,ziarna kardamonu odświeżą oddech,  dobry środek na przeziębienie...

Więcej szczegółów

57 dostępnych

5,00 zł

KARDAMON OWOC

waga netto: 20G

kraj pochodzenia: Gwatemala

Kardamon, jest przyprawą zaliczana do najdroższych na świecie. W stanie naturalnym rosnie w lasach tropikalnych w takich krajach jak Indie, Cejlon, Chiny, Indonezja. Owoce kardamonu mają słodkawy, lekko piekący smak i korzenny aromat w którym można wyczuć nutę eukaliptusa, kamfory, pieprzu i cytrusów.


ZASTOSOWANIE:
W kuchni kardamon pasuje do dań słodkich jak i pikantnych, często używany w mieszankach przypraw takich jak, curry czy garam masala.
Doskonale wzbogaca smak kawy i herbaty, dodatek do wódek i likierów, ciast, deserów, sałatek owocowych, równiez pasuje do potraw z mięsa, ryb i drobiu.


WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Dzięki właściwościom antyseptycznym,ziarna kardamonu odświeżą oddech,  dobry środek na przeziębienie, stosowany przy reumatyźmie,
Napar wyostrzy apetyt, poprawi trawienie białek i wyreguluje prace układu trawiennego.