Kardamon mielony 20G Powiększ do pełnego rozmiaru

Kardamon mielony 20G

Owoce kardamonu mają słodkawy, lekko piekący smak i korzenny aromat w którym można wyczuć nutę eukaliptusa, kamfory, pieprzu i cytrusów. Doskonale wzbogaca smak kawy i herbaty, dodatek do wódek i likierów, ciast, deserów, sałatek owocowych, równiez pasuje do potraw z mięsa, ryb i drobiu.

Więcej szczegółów

60 dostępnych

5,00 zł

KARDAMON MIELONY

waga netto: 20G

kraj pochodzenia: Gwatemala

Kardamon, jest przyprawą zaliczana do najdroższych na świecie. W stanie naturalnym rosnie w lasach tropikalnych w takich krajach jak Indie, Cejlon, Chiny, Indonezja. Owoce kardamonu mają słodkawy, lekko piekący smak i korzenny aromat w którym można wyczuć nutę eukaliptusa, kamfory, pieprzu i cytrusów.


ZASTOSOWANIE:
W kuchni kardamon pasuje do dań słodkich jak i pikantnych, często używany w mieszankach przypraw takich jak, curry czy garam masala.
Doskonale wzbogaca smak kawy i herbaty, dodatek do wódek i likierów, ciast, deserów, sałatek owocowych, równiez pasuje do potraw z mięsa, ryb i drobiu.


WŁAŚCIWOSCI LECZNICZE:
Dzięki właściwościom antyseptycznym,ziarna kardamonu odświeżą oddech,  dobry środek na przeziębienie, stosowany prz reumatyźmie,
Napar wyostrzy apetyt, poprawi trawienie białek i wyreguluje prace układu trawiennego.