orzechy ziemne prażone 1kg Powiększ do pełnego rozmiaru

orzechy ziemne prażone 1kg

W związku z tym, że fistaszki zawierają najwięcej kwasu foliowego ze wszystkim odmian orzechów, powinny spożywać je kobiety, które pragną powiększyć swoją rodzinę oraz nastolatki i ludzie, którzy preferują aktywny tryb życia.

Więcej szczegółów

16 dostępnych

13,00 zł

11 Inne produkty w tej samej kategorii:

orzechy ziemne prażone 1kg


Orzechy arachidowe określane też mianem fistaszków lub orzeszków ziemnych, wywodzą się z Brazylii i należą do roślin strączkowych, których owoce wypychane są pod ziemię i dojrzewają na głębokości około 5 cm. Charakteryzują się lekko gorzkim smakiem, przypominającym smak migdałów oraz bardzo intensywnym, ale przyjemnym aromatem.

W związku z tym, że fistaszki zawierają najwięcej kwasu foliowego ze wszystkim odmian orzechów, powinny spożywać je kobiety, które pragną powiększyć swoją rodzinę oraz nastolatki i ludzie, którzy preferują aktywny tryb życia. Poza tym, mile widziane są w jadłospisie wegetarian, ponieważ zawierają w swym skaldzie wysokowartościowe białko roślinne. Ponadto, wskazane jest, aby spożywali je cukrzycy, z wyjątkiem słodzonych owoców.

 

Oczywiście, orzeszki arachidowe głównie stanowią smaczną przekąskę pomiędzy głównymi posiłkami, zwłaszcza podjadanymi podczas oglądania telewizji. Natomiast posiekane fistaszki dodawane są do mięs, ciast, sałatek, makaronu, czekolad, herbatników, lodów, ryb, sosów. Poza tym, najbardziej znane są orzeszki prażone, solone lub kandyzowane.

 

Choć przez wielu orzeszki ziemne postrzegane są jako niezdrowe i tuczące, to należy zwrócić uwagę na wiele walorów odżywczych, w nich się znajdujących. Są bogatym źródłem białka i niacyny, czyli witaminy PP, która ma korzystne działanie na układ nerwowy i stan psychiczny.

 

Spożywanie orzeszków ziemnych działa leczniczo, poprzez :

- wzmocnienie śledziony i żołądka,

- wzmocnienie jelita,

- zwiększenie ilości pokarmu u matek karmiących,

- obniżanie ciśnienia,

- pobudzanie pracy mózgu,

- łagodzenie stresu i stanów depresyjnych,

- regulowanie poziomu cukru we krwi.

 

Orzechy ziemne zawierają również substancję zwaną resweratrolem, która znana jest z właściwości przedłużania życia. Bogate są w koenzym Q, który wspomaga pracę serca i jest bardzo ważny w starszym wieku, kiedy organizm nie wytwarza go już sam. Warto jednak wspomnieć, że prażone solone orzeszki, które znamy i często chrupiemy jako przekąskę, obciążają układ pokarmowy i lepiej nie jeść ich zbyt wiele. Natomiast surowe orzechy możemy jeść codziennie bez wyrzutów sumienia.

 

Waga netto: 1 kg

Produkt nie zawiera konserwantów.

Kraj pochodzenia: Argentyna