Ryż biały długoziarnisty 4x 100g saszetki Powiększ do pełnego rozmiaru

Ryż biały długoziarnisty 4x 100g saszetki

Ryż biały długoziarnisty 4x100g SASZETKI

Więcej szczegółów

41 dostępnych

2,90 zł

5 Inne produkty w tej samej kategorii:

RYŻ BIAŁY DŁUGOZIARNISTY 4 x 100g

opakowanie zbiorcze 6 szt

Ryż biały długoziarnisty jest najpopularniejszym gatunkiem ryżu na świecie. Jest produktem bezglutenowym, lekkostrawnym i niskokalorycznym. Posiada wyraźny smak i doskonale współgra z wieloma produktami, co umożliwia przygotowanie oryginalnych potraw. Idealny do sałatek, potraw mięsnych i z jarzyn. (Ze względu na krótki czas przyrządzania nie traci walorów smakowych i odżywczych).

Ziarna tego ryżu są długie i smukłe, zazwyczaj cztery, czy pięć razy dłuższe niż szersze. Posiadają dużo wartościowego białka, błonnik, witaminy B i PP oraz składniki mineralne, a wśród nich mangan, żelazo, potas i wapń. Ryż biały ma szerokie zastosowanie dietetyczne (przy miażdżycy, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, marskości wątroby, nadczynności gruczołu tarczycy, otyłości); stosuje się go w żywieniu dzieci, ludzi starszych, sportowców, alergików.

Aby ugotować ryż biały długoziarnisty w woreczkach należy dobrać taką ilość wody, aby woreczek był zanurzony. Odmierzoną, lekko posoloną wodę doprowadzić do wrzenia i wrzucić woreczek. Gotować na wolnym ogniu około 15 min.

Natomiast prawidłowe proporcje gotowania ryżu sypkiego to: jedna część ryżu na dwie części wody.

 

Wartość odżywcza 100g produktu:

Wartość energetyczna

353 kcal
1499 kJ

Białko

7 g

Węglowodany

79 g

Tłuszcze

1 g